yemek yapar ama mutfağı mahveder... her seferinde başka kaşık kullanır... bir sürü tabağı pisletir... ama yemeği yaptıktan sonra bi daha mutfağa uğramaz... o güzel yemekleri yemenin bir bedeli olmalıdır ev halkı için değil mi?

19 Haziran 2010 Cumartesi

KIYMALI DÜRÜM "Jack Of Hearts" için..


İçinde Neler Var Neler?
Kıyma (kişi başı 100 gr. yetiyor da artıyor bile)
Küçük bir soğan
İki domates
Sarımsak
Pulbiber, Karabiber, Kimyon (evde varsa tuzot'ta katın çok daha güzel oluyor..eğer erinmem markete gidip alırım derseniz hemen gidin alın)
Lavaş ya da ince pide

Hadi Beraber Yapalım
Şimdi şöyle diyeyim bizim kıymayı buzluktan çıkarttık ama çok aç olduğumuz için bir an önce yememiz lazımdı..o yüzden önce tavada onu erittik..sizin kıyma zaten erimiş bir kıymaysa bu işleme gerek yok..ben soğan sevmediğim için soğanı rendeliyorum..böylece sadece tadı geliyor ağzıma ama sizin soğanla bir probleminiz yoksa ince ince de doğrayabilirsiniz..aynı şey domates için de geçerli..ben domatesleri de rendeliyorum..önce yağda soğanı alazladıktan sonra kıymayı ilave ediyoruz..kıyma kavrulduktan sonra domatesi sarımsağı ve baharatları da tavaya koyup pişene kadar karıştırınız..pide veya lavaşı tavada ısıtıp ortasına karışımı koyunuz..isteğe göre içine domates, soğan ve biber de koyup o şekilde dürüm haline getirebilirsiniz..haydi afiyet olsun..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder